Izačić
Dobro nam dosli dragi posjetioci !! Zamoljavamo vas da se registrirate i na takav nacin pomognete u daljnjem radu naseg Portala..! Naravno registracija nije obavazna vec je na dobrovoljnoj bazi. Ako ipak ne zelite da se registrirate kliknite na---Do not display again-- zatvorite ovaj prozorcic i ostanite uz nas jer ima jako puno interesantnih tema koje su vam dostupne i bez registracije.Hvala na posjeti i ljepo Druzenje zeli vam Izy...

PS: ZA KORISTENJE NASEG CHATA KLIKNITE U NAVIGACIJI NA NATPIS "PORTAL"...

Lijepo druzenje zeli vam ADMIN naseg Foruma Izacic-Vikici..



Join the forum, it's quick and easy

Izačić
Dobro nam dosli dragi posjetioci !! Zamoljavamo vas da se registrirate i na takav nacin pomognete u daljnjem radu naseg Portala..! Naravno registracija nije obavazna vec je na dobrovoljnoj bazi. Ako ipak ne zelite da se registrirate kliknite na---Do not display again-- zatvorite ovaj prozorcic i ostanite uz nas jer ima jako puno interesantnih tema koje su vam dostupne i bez registracije.Hvala na posjeti i ljepo Druzenje zeli vam Izy...

PS: ZA KORISTENJE NASEG CHATA KLIKNITE U NAVIGACIJI NA NATPIS "PORTAL"...

Lijepo druzenje zeli vam ADMIN naseg Foruma Izacic-Vikici..


Izačić
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
DOBRO NAM DOSLI !! VI SE NALAZITE NA FORUMU IZACIC ! NA NASEM FORUMU MOZETE DA SLUSATE NAS RADIO IZACIC ISTO TAKO DA KORISTITE CHAT ILI JEDNOSTAVNO DA SE UKLJUCITE U DISKUSIJE KOJE SE VODE NA FORUMU ! PS : AKO NAS RADIO NE STARTA AUTOMATSKI MOZETE MANUELNO DA UKLJUCITE SA KLIKOM NA PLAY NA PLAYERU !!

Go down
KOV@
KOV@
Broj komentara : 361
Reputacija : 0
Join date : 2008-09-28

Character sheet
Igrice Igrice: 10

bosanski - ISLAM,ISLAM ,DIN - Page 3 Empty Re: ISLAM,ISLAM ,DIN

Fri Jan 23, 2009 12:51 pm
Zabrana opisivanja žene

Ibn-Mes'ud, r.a., prenosi da je Allahov Poslanik, sallallahu ´ajelhi ve selleme, rekao: »Nije dozvoljeno ženi koja se druži sa nekom ženom, da tu ženu opisuje svome mužu, kao da je on sam gleda.«

(Muttefekun alejhi)
KOV@
KOV@
Broj komentara : 361
Reputacija : 0
Join date : 2008-09-28

Character sheet
Igrice Igrice: 10

bosanski - ISLAM,ISLAM ,DIN - Page 3 Empty SAHIH HADISI 01

Fri Jan 23, 2009 12:54 pm
EBU HUREJRE

prenosi da je Allahov Poslanik, sallallahu 'alejhi ve selleme, rekao: "Ko otkloni vjerniku jednu od njegovih dunjalučkih nevolja, Allah će otkloniti jednu od njegovih nedaća na Sudnjem danu. Ko olakša svome dužniku (time što će mu odgoditi rok, ili mu posve oprostiti), Allah će njemu olakšati i na dunjaluku i na ahiretu. Ko pokrije (nevaljalštine) jednog muslimana, Allah će njega pokriti na ovom i na budućem svijetu. Allah je u pomoći Svome robu, sve dok je on u pomoći svome bratu. Ko krene na put tražeći nauku, Allah će mu tim njegovim putem olakšati put u Džennet. Kad god se sakupe ljudi u kući Allahovoj (džamiji), radi učenja Kur'ana, i njegovog zajedničkog proučavanja, Allah na njih spusti smirenost i prekrije ih svojim rahmetom, meleki ih okruže i Allah ih spominje, ponoseći se njima, medu svojim najbližim (najodabranijim) stvorenjima. A onoga koji zakaže u svojim djelima, neće spasiti njegovo porijeklo."

(MUSLIM, Sahih )
KOV@
KOV@
Broj komentara : 361
Reputacija : 0
Join date : 2008-09-28

Character sheet
Igrice Igrice: 10

bosanski - ISLAM,ISLAM ,DIN - Page 3 Empty Re: ISLAM,ISLAM ,DIN

Fri Jan 23, 2009 12:54 pm
SAHIH HADISI 02

ATA IBN EBU REBAH

pripovijeda da mu je ibn-Abbas, r.a. rekao: "Hoćeš li da ti pokažem ženu koja će ući u Džennet?" A on mu na to odgovori: “Svakako." Ibn-Abbas reče: “Vidiš li onu crnkinju tamo; došal je Allahovom Poslaniku, sallallahu alejhi we selem, i rekla: “Ja ponekad dobijem padavicu (epilepsiju), pa se bojim da se nesvjesno otkrijem (svoja stidna mjesta) pred svijetom, pa te molim da uputiš dovu Allahu dž.š. da me izliječi." On joj je na to odgovori: “Ako hoćeš strpi se na toj bolesti, dobit ćeš Džennet, a ako hoćeš, ja ću dovu uputiti Allahu dž.š. da ozdraviš?" "Strpit ću se", odgovori ona "samo zamoli Allaha dž.š. da se ne otkrivam prilikom napada", što Allahov Poslanik, sallallahu alejhi we selem, i učini. ( MUTTEFEKUN ALEJHI, Sahih )
KOV@
KOV@
Broj komentara : 361
Reputacija : 0
Join date : 2008-09-28

Character sheet
Igrice Igrice: 10

bosanski - ISLAM,ISLAM ,DIN - Page 3 Empty Re: ISLAM,ISLAM ,DIN

Fri Jan 23, 2009 12:55 pm
SAHIH HADIS 3

EBU HUREJRE

prenosi da je jedan čovjek rekao: "Allahov Poslaniče, ja imam rodbinu s kojom održavam rodbinsku vezu, a oni tu vezu kidaju. Ja s njima lijepo postupam, a oni se prema meni ružno odnose. Ja s njima blago postupam, a oni prema meni grubo." Allahov Poslanik reče: "Ako je tako kao što kažeš, pa kao da ih hraniš vrućim pepelom (ugljenom), i dok god budeš tako postupao, imat ćeš u Uzvišenom Allahu pomagača (protiv njih)." ("...kao da ih hraniš vrućim pepelom (ugljenom))" - Znači da će oni biti kažnjeni i osjetit će bol kao što onaj, koji jede vruć pepeo, osjeća bol.)

( MUSLIM, Sahih )
KOV@
KOV@
Broj komentara : 361
Reputacija : 0
Join date : 2008-09-28

Character sheet
Igrice Igrice: 10

bosanski - ISLAM,ISLAM ,DIN - Page 3 Empty Re: ISLAM,ISLAM ,DIN

Fri Jan 23, 2009 12:55 pm
SAHIH HADIS 4

EBU HUREJRE

prenosi da je Allahov Poslanik, sallallahu ‘alejhi ve selleme, rekao: "Daleko bio (od Allahove milosti), daleko bio, daleko bio svako onaj ko dočeka starost svojih roditelja, ili jednog od njih, a (zbog njih) ne uđe u Dženneti"

(MUSLIM, Sahih)
KOV@
KOV@
Broj komentara : 361
Reputacija : 0
Join date : 2008-09-28

Character sheet
Igrice Igrice: 10

bosanski - ISLAM,ISLAM ,DIN - Page 3 Empty Re: ISLAM,ISLAM ,DIN

Fri Jan 23, 2009 12:56 pm
SAHIH HADIS 5

ZEJD IBN ERKAM

pripovijeda: "Na jednom putovanju s Allahovim Poslanikom, a.s., ljude je zadesila oskudica, zbog čega Abdullah b. Ubejj reče: 'Ne udjeljujte ništa onima koji su uz Allahovog Poslanika, ne bi li ga napustili! Ako se vratimo u Medinu, sigurno će jači iz nje protjerati slabije!' Kada sam rekao Allahovom Poslaniku, a.s., šta je rekao, on pozva Abdullaha b. Ubejja i Abdullah mu se zakle najvećom zakletvom da to nije rekao. 'Zejd je slagao Allahovom Poslaniku, s.a.v.s. ‘, rekoše neki. To me je teško boljelo, sve dok Allah nije objavio ajet koji je potvrdio istinitost mojih riječi: 'Kada ti dodu licemjeri... ‘ Allahov Poslanik, a.s., pozvao ih je da im zamoli Allaha za oprost, na što su oni oholo otresli glavama."

( MUTTEFEKUN ALEJHI, Sahih
KOV@
KOV@
Broj komentara : 361
Reputacija : 0
Join date : 2008-09-28

Character sheet
Igrice Igrice: 10

bosanski - ISLAM,ISLAM ,DIN - Page 3 Empty Re: ISLAM,ISLAM ,DIN

Fri Jan 23, 2009 12:56 pm
SAHIH HADIS 6

UKBET IBN EL-HARIS

je rekao: "Klanjao sam za Allahovim Poslanikom, s.a.v.s. Ikindiju u Medini pa predade selam, a zatim žurno ustade, pa između svijeta ode u sobu jedne od njegovih žena. Ljudi su se prepali zbog njegove žurbe. Pošto on izade, primijeti da su se ljudi začudili njegovoj žurbi i reče: 'Sjetio sam se da imam nešto zlata kod kuće, pa nisam želio da budem okupiran njime, pa sam požurio da naredim njegovu diobu."' U drugom rivajetu ovaj hadis citira se ovako: "Ostavio sam u kući nešto zlata od sadake, pa no želim da obnoći kod mene."

( Buhari, Sahih )
KOV@
KOV@
Broj komentara : 361
Reputacija : 0
Join date : 2008-09-28

Character sheet
Igrice Igrice: 10

bosanski - ISLAM,ISLAM ,DIN - Page 3 Empty Re: ISLAM,ISLAM ,DIN

Fri Jan 23, 2009 12:57 pm
SAHIH HADIS 7

SEMURE

prenosi da je Resulullah, sallallahu ‘alejhi ve selleme, rekao: "Oblačite bijelu odjeću, jer je ona čišća i bolja, a umotavajte u nju i vaše umrle."

( NESAI, Sahih )
KOV@
KOV@
Broj komentara : 361
Reputacija : 0
Join date : 2008-09-28

Character sheet
Igrice Igrice: 10

bosanski - ISLAM,ISLAM ,DIN - Page 3 Empty Re: ISLAM,ISLAM ,DIN

Fri Jan 23, 2009 12:58 pm
SAHIH HADIS 8

ESMA BINT EBU BEKR

je rekla: "Došla mi je moja majka za vrijeme Allahovog Poslanika, sallallahu 'alejhi ve selleme, nešto tražeći, a još nije bila primila islam, pa sam upitala Alejhisselama da li da je primim. Alejhisselam mi je odgovorio: 'Da, svakako, primi svoju majku i usluži je."

(MUTTEFEKUN ALEJHI, Sahih
KOV@
KOV@
Broj komentara : 361
Reputacija : 0
Join date : 2008-09-28

Character sheet
Igrice Igrice: 10

bosanski - ISLAM,ISLAM ,DIN - Page 3 Empty Re: ISLAM,ISLAM ,DIN

Fri Jan 23, 2009 12:58 pm
SAHIH HADIS 9

ESMA BINT EBU BEKR

prenosi da je jedna žena zapitala: "Allahov Poslaniče, je li mi grijeh da se pred inoćom pretvaram kako me muž nečim odlikuje?" "Onaj ko se pretvara da se nečim odlikuje je kao onaj ko obmanjuje druge, oblačeći odjeću ljudi kojima ne pripada."

(MUTTEFEKUN ALEJHI, Sahih)
KOV@
KOV@
Broj komentara : 361
Reputacija : 0
Join date : 2008-09-28

Character sheet
Igrice Igrice: 10

bosanski - ISLAM,ISLAM ,DIN - Page 3 Empty Re: ISLAM,ISLAM ,DIN

Fri Jan 23, 2009 12:59 pm
SAHIH HADIS 10

USAME BIN ZEJD

pripovijeda: “ Kćer Allahovog Poslanika, sallallahu alejhi we selem, poručila je Alejhiselamu da joj je dijete na umoru, te da dođe kod nje. Alejhiselam ju je posalamio i poručio joj: “Zaista Allahu pripada sve što uzme i sve što podari, i kod Njega je svakoj stvari rok određen, pa neka se strpi imajući na umu da će i za to biti nagrađena." Zatim je ponovo poslala po njega, zaklinjući ga da dođe. Tada je Alejhisselam pošao, a snjime su krenuli Sead ibn Ubade, Muaz ibn Džebel, Ubej ibn Kab, Zejd ibn Sabit i još nekoliko ashaba, r.a. Dijete je dato Allahovom Poslaniku, sallallahu alejhi we selem, koji ga uze u naručije dok mu je duša hroptala i tada Poslanik zaplaka kada ga ugleda u takvom stanju. Sead ibn Ubade mu na to reče: "Šta je to o Allahov Poslaniče? Ovo je rahmet (samilost) koju je Allah usadio u srca robova Svojih. A po jednom drugom rivajetu:..u srca onih Svojih robova koje je On odabrao; zaista je Allah milostiv prema onim Svojim robovima koji su samilosni prema drugima.

(MUTTEFEKUN ALEJHI, Sahih)
KOV@
KOV@
Broj komentara : 361
Reputacija : 0
Join date : 2008-09-28

Character sheet
Igrice Igrice: 10

bosanski - ISLAM,ISLAM ,DIN - Page 3 Empty Re: ISLAM,ISLAM ,DIN

Fri Jan 23, 2009 11:00 pm
SAHIH HADIS 11

USAME BIN ZEJD

veli: "Čuo sam Allahovog Poslanika, sallallahu 'alejhi ve selleme, kadaje rekao: ‘Na Sudniem danu će se dovesti čovjek i baciti u vatru, pa će mu crijeva iz stomaka ispasti, te će on oko njih kružiti, kao što magarac kruži u mlinskoj okretaljci. Stanovnici Džehennema će se oko njega iskupiti i reci mu: `Šta to bi s tobom, covjece? Zar nisi naredivao dobro i odvraćao od zla?' On će im tada odgovoriti: 'Jesam, naredivao sam na dobro, a sam ga nisam činio, odvraćao sam od zla, a sam sam ga činio."'

(MUTTEFEKUN ALEJHI, Sahih)
KOV@
KOV@
Broj komentara : 361
Reputacija : 0
Join date : 2008-09-28

Character sheet
Igrice Igrice: 10

bosanski - ISLAM,ISLAM ,DIN - Page 3 Empty Re: ISLAM,ISLAM ,DIN

Fri Jan 23, 2009 11:01 pm
SAHIH HADIS 12

SAD IBN EBU VEKKAS

prenosi da je Allahov Poslanik, sallallahu ‘alejhi ve selleme, rekao: "I zaista ćeš ti za svaki dinar koji potrošiš, želeći njime Allahovo zadovoljstvo, biti nagraden kod Allaha, pa čak i za ono što potrošiš za ishranu svoje žene."

(MUTTEFEKUN ALEJHI, Sahih)
KOV@
KOV@
Broj komentara : 361
Reputacija : 0
Join date : 2008-09-28

Character sheet
Igrice Igrice: 10

bosanski - ISLAM,ISLAM ,DIN - Page 3 Empty Re: ISLAM,ISLAM ,DIN

Fri Jan 23, 2009 11:02 pm
SAHIH HADIS 13

EBU KATADE

prenosi da je Vjerovjesnik, sallallahu ‘alejhi ve selleme, rekao: "Dobri snovi (a u drugom predanju'lijepi snovi') jesu od Allaha, a ružni (sanjarije) su od šejtana, pa ko usnije nešto što mu se ne dopadne, neka tri puta pljucne (jače puhanje bez mokrine pljuvačke - pr. prev.) na lijevu stranu i neka zatraži utočište kod Allaha od šejtana, pa mu neće nauditi."

(MUTTEFEKUN ALEJHI, Sahih)
KOV@
KOV@
Broj komentara : 361
Reputacija : 0
Join date : 2008-09-28

Character sheet
Igrice Igrice: 10

bosanski - ISLAM,ISLAM ,DIN - Page 3 Empty Re: ISLAM,ISLAM ,DIN

Fri Jan 23, 2009 11:02 pm
SAHIH HADIS 14

EBU HUREJRE

prenosi da je Allahov Poslanik, sallallahu ‘alejhi ve selleme, rekao: ‘Tako mi Allaha, nije vjernik, tako mi Allaha, nije vjemik, tako mi Allaha, nije vjernik!" Neko reče: "Ko to, Allahov Poslaniče?" Alejhisselam odgovort: "Onaj čiji susjed nije siguran od njegova zla i neprijatnosti od njega!" U Muslimovom rivajetu stoji: "Neće ući u Džennet onaj od koga njegov susjed nije siguran (miran) od njegovih zala."


(MUTTEFEKUN ALEJHI, Sahih)
KOV@
KOV@
Broj komentara : 361
Reputacija : 0
Join date : 2008-09-28

Character sheet
Igrice Igrice: 10

bosanski - ISLAM,ISLAM ,DIN - Page 3 Empty Re: ISLAM,ISLAM ,DIN

Fri Jan 23, 2009 11:03 pm
SAHIH HADIS 15

ENES IBN MALIK EL-ENSARI

prenosi da je Allahov Poslanik, s.a.v.s., sišao na Minu; došao do Džemreta (Džemretu-I-'Akabe) i bacio kamenčiće, zatim otišao na mjesto (gdje se kolju kurbani) na Mini, zaklao (kurban), zatim rekao brici, pokazujući na desnu stranu: ‘Uzmi!' A zatim na lijevu stranu. Poslije togaje počeo dijeliti kosu prisutnim." A u drugom predanju stoji: "... kada je bacio kamenčiće na Džemretu, zaklao kurban i obrijao se, brico mu je prvo obrijao desnu stranu, zatim je pozvao Ebu-Talhu el-Ensarija, r.a,, dao mu (kosu), okrenuo mu lijevu stranu i rekao: 'Brij!' Obrijao ga je, a zatim je dao (kosu) Ebu-Talhi i rekao: 'Dadni i ostalom svijetu!"'


(MUTTEFEKUN ALEJHI, Sahih)
KOV@
KOV@
Broj komentara : 361
Reputacija : 0
Join date : 2008-09-28

Character sheet
Igrice Igrice: 10

bosanski - ISLAM,ISLAM ,DIN - Page 3 Empty Re: ISLAM,ISLAM ,DIN

Fri Jan 23, 2009 11:03 pm
SAHIH HADIS 16

EBU HUREJRE

prenosi da je Resulullah, sallallahu ‘alejhi ve selleme, rekao: "Allah na Sudnjem danu neće gledati u onoga ko pusti da mu se odjeća, iz oholosti i umišljenosti, po zemlji vuče."


(MUTTEFEKUN ALEJHI, Sahih)
KOV@
KOV@
Broj komentara : 361
Reputacija : 0
Join date : 2008-09-28

Character sheet
Igrice Igrice: 10

bosanski - ISLAM,ISLAM ,DIN - Page 3 Empty Re: ISLAM,ISLAM ,DIN

Fri Jan 23, 2009 11:04 pm
SAHIH HADIS 17

ENES IBN MALIK EL-ENSARI

prenosi da je Allahov Poslanik, sallallahu ‘alejhi ve selleme, rekao: "Mejjita (mrtvaca) prati troje: njegova porodica, njegov imetak i njegova djela. Dvoje se vraća, a jedno ostaje s njim. Vraćaju se njegova porodica i njegov imetak sa njim ostaju njegova djela."

(MUTTEFEKUN ALEJHI, Sahih)
KOV@
KOV@
Broj komentara : 361
Reputacija : 0
Join date : 2008-09-28

Character sheet
Igrice Igrice: 10

bosanski - ISLAM,ISLAM ,DIN - Page 3 Empty Re: ISLAM,ISLAM ,DIN

Fri Jan 23, 2009 11:05 pm
SAHIH HADIS 18

ABDULLAH IBN MESUD

prenosi da je Allahov Poslanik, a.s., rekao: "Ja znam čovjeka koji će zadnji izaći iz Džehennema i zadnji ući u Džennet. lz vatre će izaći pužući i Allah će mu reći: ‘Idi, i udi u Džennet!' Kada ode, pričinit će mu se da je pun, vratit će se i reći: 'Gospodaru, Džennet se ispunio!' Allah će mu opet reći: ‘Idi, i udi u Džennet!' Kada ode pričinit će mu se da je pun, vratit će se i reći: ‘Gospodaru, Džennet se ispunio!' 'Idi, i udi u Džennet!', Allah će mu ponovo reći. 'U njemu ćeš imati deset puta koliko ovaj svijet. ‘ 'Zar mi se rugaš i ismijavaš me, a Ti si Vladar?"' Prenosilac hadisa dalje kazuje: "Allahov Poslanik, a.s., nasmija se i ukazaše mu se bijeli zubi, pa reče: ‘To je čovjek najnižeg stupnja u Džennetu!"'


(MUTTEFEKUN ALEJHI, Sahih)
KOV@
KOV@
Broj komentara : 361
Reputacija : 0
Join date : 2008-09-28

Character sheet
Igrice Igrice: 10

bosanski - ISLAM,ISLAM ,DIN - Page 3 Empty Re: ISLAM,ISLAM ,DIN

Fri Jan 23, 2009 11:05 pm
SAHIH HADIS 19

EBU ABDULLAH OSMAN IBN EBUL-AS

prenosi da se on potužio Resulullahu (sallallahu 'alejhi ve selleme) na bolove koje osjeća u tijelu, pa mu je Allahov Poslanik, sallallahu ‘alejhi ve selleme, rekao: "Stavi ruku na mjesto gdje te boli i reci: ‘Bismillah' tri puta, a onda prouči sedam puta: ‘Utječem se Allahovoj moći i kudretu od zla što ga osjećam i bojim ga se!'"

(MUSLIM, Sahih)
KOV@
KOV@
Broj komentara : 361
Reputacija : 0
Join date : 2008-09-28

Character sheet
Igrice Igrice: 10

bosanski - ISLAM,ISLAM ,DIN - Page 3 Empty Re: ISLAM,ISLAM ,DIN

Fri Jan 23, 2009 11:06 pm
SAHIH HADIS 20

DŽABIR IBN ABDULLAH

prenosi se da je rekao: "Allahov Poslanik, s.a.v.s., rekao je: 'Kada neko do vas obavi namaz u džamiji, neka i u svojoj kući učini dio od svoga namaza, jer zaista će Allah od njegova namaza, u njegovoj kući, učiniti veliko dobro. ‘"

(MUSLIM, Sahih)
KOV@
KOV@
Broj komentara : 361
Reputacija : 0
Join date : 2008-09-28

Character sheet
Igrice Igrice: 10

bosanski - ISLAM,ISLAM ,DIN - Page 3 Empty Re: ISLAM,ISLAM ,DIN

Fri Jan 23, 2009 11:06 pm
SAHIH HADIS 21

ENES IBN MALIK EL-ENSARI

prenosi da je Allahov Poslanik, a.s., najčešće učio ovu dovu: "Gospodaru moj, podari nam dobro na ovom i budućem svijetu, i sačuvaj nas džehenemske kazne."

(MUTTEFEKUN ALEJHI, Sahih)
KOV@
KOV@
Broj komentara : 361
Reputacija : 0
Join date : 2008-09-28

Character sheet
Igrice Igrice: 10

bosanski - ISLAM,ISLAM ,DIN - Page 3 Empty Re: ISLAM,ISLAM ,DIN

Fri Jan 23, 2009 11:07 pm
SAHIH HADIS 22

ENES IBN MALIK EL ENSARI

prenosi: "Moj amidža, Enes, b. Nadr, r.a., nije prisustvovao Bici Bedru, pa je rekao: 'Allahov Poslaniče, izostao sam od prve borbe u kojoj si se borio protiv mušrika. Ako mi Allah omogući izlazak na bojno polje protiv mušrika, zaista će pokazati Allah ljudima šta mogu učiniti. ‘ Pošto je došao dan Uhuda (Bitka na Uhudu), muslimani su pokolebali, a on reče: 'Allahu moj, izvinjavam Ti se zbog čina ovih (ti. muslimana) perem se i odričem od djela onih (mušrika)', a zatim je krenuo naprijed. Sreo ga je Sad ibn Muaz pa mu on reče: 'O Sad ibn Muaze, Džennet želim. Gospodara mi Kabe, ja osjećam njegov miris mimo Uhuda. ‘ Sad priča: 'O Allahov Poslaniče, ja ne bih mogao učiniti ono što je on učinio. ‘ Enes, r.a., dalje veli: 'Našli smo ga sa osamdeset i nekoliko rana od sablje, proboda kopliem i rana od strijela. Našli smo ga poginulog, mušrici su ga svega unakazili da ga niko nije mogao poznati osim njegove sestre. Poznala ga je po vrhovima jagodica na prstima."' Enes, r.a., veli: "Mislili smo i pretpostavljali da je o njemu objavljen ajet koji glasi: 'Među mu'minima, ima ljudi koji su iskreni na onom što su Allahu obećali"', pa do kraja ajeta.


(MUTTEFEKUN ALEJHI, Sahih)
KOV@
KOV@
Broj komentara : 361
Reputacija : 0
Join date : 2008-09-28

Character sheet
Igrice Igrice: 10

bosanski - ISLAM,ISLAM ,DIN - Page 3 Empty Re: ISLAM,ISLAM ,DIN

Fri Jan 23, 2009 11:08 pm
SAHIH HADIS 23

EBU MUSA EL-EŠARI

prenosi od Vjerovjesnika, s.a.v.s., da je rekao: "Zaista, Uzvišeni Allah pruža Svoju ruku noću da bi se pokajao onaj koji je zgriješio po danu, a pruža Svoju ruku po danu da bi se pokajao onaj koji je zgriješio noću, sve dok sunce ne izađe sa zapada (do Kijametskog dana)."

(MUSLIM, Sahih)
KOV@
KOV@
Broj komentara : 361
Reputacija : 0
Join date : 2008-09-28

Character sheet
Igrice Igrice: 10

bosanski - ISLAM,ISLAM ,DIN - Page 3 Empty Re: ISLAM,ISLAM ,DIN

Fri Jan 23, 2009 11:08 pm
SAHIH HADIS 24

EBU HUREJRE

prenosi da je Allahov Poslanik, sallallahu ‘alejhi ve selleme, rekao: "Nije dozvoljeno ženi, koja vjeruje u Allaha i Sudnji dan, krenuti na put od jednog dana i noći (dužine dana i noći), bez mahrema rođaka za koga se ne može udati."

(MUTTEFEKUN ALEJHI, Sahih)
Sponsored content

bosanski - ISLAM,ISLAM ,DIN - Page 3 Empty Re: ISLAM,ISLAM ,DIN

Na vrh
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu