Izačić
Dobro nam dosli dragi posjetioci !! Zamoljavamo vas da se registrirate i na takav nacin pomognete u daljnjem radu naseg Portala..! Naravno registracija nije obavazna vec je na dobrovoljnoj bazi. Ako ipak ne zelite da se registrirate kliknite na---Do not display again-- zatvorite ovaj prozorcic i ostanite uz nas jer ima jako puno interesantnih tema koje su vam dostupne i bez registracije.Hvala na posjeti i ljepo Druzenje zeli vam Izy...

PS: ZA KORISTENJE NASEG CHATA KLIKNITE U NAVIGACIJI NA NATPIS "PORTAL"...

Lijepo druzenje zeli vam ADMIN naseg Foruma Izacic-Vikici..



Join the forum, it's quick and easy

Izačić
Dobro nam dosli dragi posjetioci !! Zamoljavamo vas da se registrirate i na takav nacin pomognete u daljnjem radu naseg Portala..! Naravno registracija nije obavazna vec je na dobrovoljnoj bazi. Ako ipak ne zelite da se registrirate kliknite na---Do not display again-- zatvorite ovaj prozorcic i ostanite uz nas jer ima jako puno interesantnih tema koje su vam dostupne i bez registracije.Hvala na posjeti i ljepo Druzenje zeli vam Izy...

PS: ZA KORISTENJE NASEG CHATA KLIKNITE U NAVIGACIJI NA NATPIS "PORTAL"...

Lijepo druzenje zeli vam ADMIN naseg Foruma Izacic-Vikici..


Izačić
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
DOBRO NAM DOSLI !! VI SE NALAZITE NA FORUMU IZACIC ! NA NASEM FORUMU MOZETE DA SLUSATE NAS RADIO IZACIC ISTO TAKO DA KORISTITE CHAT ILI JEDNOSTAVNO DA SE UKLJUCITE U DISKUSIJE KOJE SE VODE NA FORUMU ! PS : AKO NAS RADIO NE STARTA AUTOMATSKI MOZETE MANUELNO DA UKLJUCITE SA KLIKOM NA PLAY NA PLAYERU !!

Go down
Admin
Admin
Admin
Broj komentara : 828
Reputacija : 0
Join date : 2008-09-15
Godiste : 56
Mjesto : Deutschland

Character sheet
Igrice Igrice: 10
https://izacic.forumieren.com

Tragedija: Krenule po diplomu na Pravnom fakultetu i poginule u saobraćajnoj nesreći Empty Tragedija: Krenule po diplomu na Pravnom fakultetu i poginule u saobraćajnoj nesreći

Fri Sep 10, 2010 2:49 pm
Tragedija: Krenule po diplomu na Pravnom fakultetu i poginule u saobraćajnoj nesrećiU nesreći, koja se dodgodila u 8.45 sati, poginule su Meliha Balagić (1987), njena godinu dana mlađa sestra Aida i Emina Šištek (1987), sve iz Ključa
Veličina slova: Srna 08/09/2010 14:34:00
Foto: Arhiv Tri djevojjke poginule su u saobraćajnoj nesreći koja se jutros dogodila na putnom pravcu M-5 Bihać- Bosanski Petrovac u Ripačkom klancu iznad Bihaća, javio je dopisnik Agencije ONASA.

U nesreći, koja se dodgodila u 8.45 sati, poginule su Meliha Balagić (1987), njena godinu dana mlađa sestra Aida i Emina Šištek (1987), sve iz Ključa.

Meliha i Emina su upravo završile studij na Pravnom fakultetu u Bihaću, gdje su jutros krenule na završavanje administrativne procedure oko dobijanja diploma, a Aida Balagić je studentica treće godine.

Prema riječima načelnika Krim -policije Ministarstva unutrašnjih poslova Unsko-sanskog kantona (MUPUSK) Marijana Šimića, u to vrijeme uslovi na kolovozu bili su vrlo otežani, počela je kiša, i automobil "polo“, koji je išao iz pravca Ključa, iz još neutvrđenih razloga, prešao je na lijevu stranu puta i nakon pedeset metara zabio se u kamion "man“.

On je kazao da su Meliha i Aida od zadobijenih povreda preminule na licu mjesta, a Emina je podlegla oko 11.00 sati u Kantonalnoj bolnici u Bihaću.

Policija i tužilac su obavili istražne radnje, uz podršku vatrogasaca.
Admin
Admin
Admin
Broj komentara : 828
Reputacija : 0
Join date : 2008-09-15
Godiste : 56
Mjesto : Deutschland

Character sheet
Igrice Igrice: 10
https://izacic.forumieren.com

Tragedija: Krenule po diplomu na Pravnom fakultetu i poginule u saobraćajnoj nesreći Empty Husein Balagić otac poginulih sestara: Od svih ovozemaljskih poroka sam ih čuvao, ali od smrti ih nisam mogao sačuvati

Fri Sep 10, 2010 2:52 pm
Tragedija: Krenule po diplomu na Pravnom fakultetu i poginule u saobraćajnoj nesreći Files.php?file=meliha_balagic_203508380

Husein Balagić otac poginulih sestara: Od svih ovozemaljskih poroka sam ih čuvao, ali od smrti ih nisam mogao sačuvati
Meliha (23) i Aida Balagić (22) te njihova prijateljica Emina Šistek (23) u smrt otišle nakon stravičnog sudara kod Bihaća
Veličina slova: M. DEDIĆ 10/09/2010 07:35:00
Otac Husein (lijevo) bol podijelio s rodbinom (Foto: M. Dedić) Pred velikim brojem građana jučer u 17 sati u Ključu je klanjana zajednička dženaza sestrama Melihi (23) i Aidi Balagić (22) i Emini Šistek (23), koje su prekjučer poginule u saobraćajnoj nesreći u mjestu Ripač kod Bihaća.

Sestre Balagić potom su ukopane u mezarju Jabukovac u Biljanima, gdje su i rođene, a Emina Šistek u Ključu.

Velika tragedija

Gradić Ključ pamtit će ovaj Ramazanski bajram po velikoj tragediji koja je zadesila porodice Balagić i Šistek, kada su posljednjeg dana ramazana nadomak Bihaća u stravičnom sudaru na magistralnom putu M-15 u automobilu "polo" koji je podletio pod kamion život izgubile sestre Balagić i njihova prijateljica Emina Šistek. Meliha i Emina bile su diplomantice Pravnog fakuleta u Bihaću, a Aida je upisala četvrtu godinu studija.

U stanu Huseina i Nure Balagić, roditelja Melihe i Aide, u ključkom naselju Luke, okupila se rodbina sa svih strana. Pred zgradu, nekoliko sati prije dženaze, stigla je iz Ljubljane s porodicom Hedija, tetka nastradalih sestara.

- Kod mene su s majkom Nurom, mojom sestrom, provele cijeli rat - plačući je rekla Hedija.




Meliha i Aida Balagić: Prekinuta mladost

Otac Husein i majka Nura su u šoku. Ostala im je još najstarija kćerka Fatima, koja je uz roditelje u najtežim trenucima. Ona je došla s dvoje djece i suprugom. Kaže da je sestre koje su joj došle u posjetu vidjela posljednji put u ponedjeljak u Sanskom Mostu, dva dana prije nesreće.

- Allah mi ih je uzeo kada su bile na svom vrhuncu i to je bila Njegova volja. Od svih ovozemaljskih poroka sam ih čuvao, bile su mi dobre, ali ih od smrti nisam mogao sačuvati - čule su se riječi oca Huseina.

Put bez povratka

Meliha i Aida s ocem su posljednjeg dana ramazana zajedno zapostile i on ih je ispratio prije polaska u Bihać, sudbina je htjela, na put bez povratka.

Iako u velikoj boli, otac Husein smogao je snage i otišao klanjati bajram-namaz u 20 kilometara udaljene Biljane.

- Moju Melihu i Aidu ukopat ću pored svojih roditelja. Tako je Allah, dž. š., odredio - prozborio je skrhani Husein, nosilac ordena "Zlatni ljiljan" i jedan od najboljih boraca 503. brigade Petog korpusa Armije RBiH.

U porodičnoj kući Šistek, osim roditelja Huseina i Enise, za sestrom Eminom tuguje Eldina, kao i momak Ismet i brojna rodbina i prijatelji. Šisteci, u velikoj boli, nisu željeli nikakav publicitet.

Djeda izdao glas

Melihin i Aidin djed, hadžija Jusuf Hasanbegović iz Donjeg Kamička teško je podnio njihov prerani odlazak. Ovog mujezina kamičke džamije na bajram-namazu izdao je glas.

- Kada mi je supruga preselila, mogao sam mujeziniti, ali za unukama nisam. Izdala me snaga, ovo je preteško za mene - kazao je utučeni starac.




Na vrh
Similar topics
    Permissions in this forum:
    Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu