Izačić
Dobro nam dosli dragi posjetioci !! Zamoljavamo vas da se registrirate i na takav nacin pomognete u daljnjem radu naseg Portala..! Naravno registracija nije obavazna vec je na dobrovoljnoj bazi. Ako ipak ne zelite da se registrirate kliknite na---Do not display again-- zatvorite ovaj prozorcic i ostanite uz nas jer ima jako puno interesantnih tema koje su vam dostupne i bez registracije.Hvala na posjeti i ljepo Druzenje zeli vam Izy...

PS: ZA KORISTENJE NASEG CHATA KLIKNITE U NAVIGACIJI NA NATPIS "PORTAL"...

Lijepo druzenje zeli vam ADMIN naseg Foruma Izacic-Vikici..



Join the forum, it's quick and easy

Izačić
Dobro nam dosli dragi posjetioci !! Zamoljavamo vas da se registrirate i na takav nacin pomognete u daljnjem radu naseg Portala..! Naravno registracija nije obavazna vec je na dobrovoljnoj bazi. Ako ipak ne zelite da se registrirate kliknite na---Do not display again-- zatvorite ovaj prozorcic i ostanite uz nas jer ima jako puno interesantnih tema koje su vam dostupne i bez registracije.Hvala na posjeti i ljepo Druzenje zeli vam Izy...

PS: ZA KORISTENJE NASEG CHATA KLIKNITE U NAVIGACIJI NA NATPIS "PORTAL"...

Lijepo druzenje zeli vam ADMIN naseg Foruma Izacic-Vikici..


Izačić
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
DOBRO NAM DOSLI !! VI SE NALAZITE NA FORUMU IZACIC ! NA NASEM FORUMU MOZETE DA SLUSATE NAS RADIO IZACIC ISTO TAKO DA KORISTITE CHAT ILI JEDNOSTAVNO DA SE UKLJUCITE U DISKUSIJE KOJE SE VODE NA FORUMU ! PS : AKO NAS RADIO NE STARTA AUTOMATSKI MOZETE MANUELNO DA UKLJUCITE SA KLIKOM NA PLAY NA PLAYERU !!

Go down
waki
waki
Broj komentara : 29
Reputacija : 1
Join date : 2009-06-22
Mjesto : Austrija

PRAZNA SAKSIJA Empty PRAZNA SAKSIJA

Tue Jun 29, 2010 9:04 pm
Veoma davno zivjeo je u jednoj zemlji mudar i sretan vladar. Imao je sve sto je pozelio, osim jednog“ nije imao djece. Jednog dana je odlucio da izabere najpostenije dijete u cijelom kraljevstvu i da ga posini. Naredio je da se svoj djeci podjeli sjeme cvijesa, koje je vec bio pripremio pa je dao oglas da ono dijete koje od tog sjemena uzgoji najljepsi cvijet, bit ce mu sin ili kci.
Sva djeca posadise svoje sjemenke. Zalijevala su ga od jutra do mraka i cuvala na toplom i suncanom mjestu. Medju njima je bio i jedan siromasni djecak, koji je takodjer posadio svoje sjeme i zalijevao ga, medjutim, proslo je deset dana a sjeme iz saksije jos nije izniklo. Djecak sav zbunjen upita majku:

Majko, zasto ne iznikne moje cvijece

Majka takodjer zabrinuta odgovori:

Posadi ga u drugu zemlju
Djecak poslusa majcin savjet, pa presadi sjeme, ali ono opet nije niklo.

Konacno, dosao je i dan kad je vladar trebao da pregleda i izabere najljepse cvijece. Sva djeca u lijepim haljinama izadjose na ulice drzecii ispred sebe saksije sa cvijecem. Svi su bili veseli i zeljeli da se vladaru dopadne njihovo cvijece i da ih on posini. Medjutim, vladar je gledajuci cvijece prosao pored sve djece bez trunke radosti na licu. Odjednom, prolazeci kraj jedne kuce primjeti djecaka kako place i stoji drzeci u rukama praznu saksiju jer njegovo cvijece nije izniklo. Vladar naredi da mu dovedu tog djecaka, a potom ga upita:

Zasto stojis sa praznom saksijom? djecace

Djecak kroz plac odgovori:

Ja sam posadio svoje sjeme i stalno ga zalijevao i brinuo se o njemu, ali mi nije izniklo. Cak sam i promjenio drugu zemlju, ali ipak moje cvijece nije izniklo

Nakon sto je cuo ove rijeci, vladar pridje djecaku, zagrli ga i rece:
Evo mog postenog sincica
Svi prisutni se zacudise pitajuci se zasto je vladar posinio djecaka sa praznom saksijom, a onda se vladar obrati ljudima:

Ljudi, sjeme koje su ova djeca dobila, bilo je skuhano i nikako nije moglo da iznikne

Cuvsii to svi klimnuse glavom u znak odobravanja, a djeca koja su stajala sa prelijepim cvijecem u saksijama, pocrvenise od stida.
Na vrh
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu