Izačić
Dobro nam dosli dragi posjetioci !! Zamoljavamo vas da se registrirate i na takav nacin pomognete u daljnjem radu naseg Portala..! Naravno registracija nije obavazna vec je na dobrovoljnoj bazi. Ako ipak ne zelite da se registrirate kliknite na---Do not display again-- zatvorite ovaj prozorcic i ostanite uz nas jer ima jako puno interesantnih tema koje su vam dostupne i bez registracije.Hvala na posjeti i ljepo Druzenje zeli vam Izy...

PS: ZA KORISTENJE NASEG CHATA KLIKNITE U NAVIGACIJI NA NATPIS "PORTAL"...

Lijepo druzenje zeli vam ADMIN naseg Foruma Izacic-Vikici..



Join the forum, it's quick and easy

Izačić
Dobro nam dosli dragi posjetioci !! Zamoljavamo vas da se registrirate i na takav nacin pomognete u daljnjem radu naseg Portala..! Naravno registracija nije obavazna vec je na dobrovoljnoj bazi. Ako ipak ne zelite da se registrirate kliknite na---Do not display again-- zatvorite ovaj prozorcic i ostanite uz nas jer ima jako puno interesantnih tema koje su vam dostupne i bez registracije.Hvala na posjeti i ljepo Druzenje zeli vam Izy...

PS: ZA KORISTENJE NASEG CHATA KLIKNITE U NAVIGACIJI NA NATPIS "PORTAL"...

Lijepo druzenje zeli vam ADMIN naseg Foruma Izacic-Vikici..


Izačić
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
DOBRO NAM DOSLI !! VI SE NALAZITE NA FORUMU IZACIC ! NA NASEM FORUMU MOZETE DA SLUSATE NAS RADIO IZACIC ISTO TAKO DA KORISTITE CHAT ILI JEDNOSTAVNO DA SE UKLJUCITE U DISKUSIJE KOJE SE VODE NA FORUMU ! PS : AKO NAS RADIO NE STARTA AUTOMATSKI MOZETE MANUELNO DA UKLJUCITE SA KLIKOM NA PLAY NA PLAYERU !!

Go down
Admin
Admin
Admin
Broj komentara : 828
Reputacija : 0
Join date : 2008-09-15
Godiste : 56
Mjesto : Deutschland

Character sheet
Igrice Igrice: 10
https://izacic.forumieren.com

Price o prikazama,nije za one sa slabim srcem !!! - Page 2 Empty Re: Price o prikazama,nije za one sa slabim srcem !!!

Sun Dec 21, 2008 8:16 pm
Evo jedne nanine price !!!

Sjedi momak kuci ,noc, 3-4 sata posle ponoci ,igra karti s ocem i bratom , a tokom citavog igranja cuje se muzika ,slavlje u daljini, otac nista ne cuje a braca cuju kao da je ispred kuce,ignorisu oni to,kad kaze jedan brat , idem ja da vidim sta je to, ode sa njim i drugi brat a otac ostane kuci , upregnu oni konja i polako idu, muzika sve glasnija ,glasnija ... Dodju oni na njihovu livadu gdje su krave izvodili na pasu , vide razvijen sator,zastava, svadba....Igra se kolo ispred ,cude se braca ko se to zeni ,jos na njihovoj livadu...Traze da vide mladozenju,nema ga nidje samo zenska populacija igra kolo... Uhvati jedna djevojka jednog brata za ruku da se prikljuci kolu,isto tako i druga drugog brata, igraju oni tako , uzivancija , kad jedan brat kaze:
"Hamo ,hajmo kuci zora ce jos malo"
A ovaj drugi brat ne cuje ga dobro ,nagne se da ga vidi i cuje i ispadne mu tespih na travu, sagne se on da ga dohvati i vidi svakoj djevojci stopala podvijena, on od straha se razdra:
"Hasaneeeee,, ovo su vjesticeee" - i prekinu ga srce...
Hasan trceci pobjeze kuci na ulaz ga saceka otac , Hasan sav preblijedjen isprica sta se desilo i sa ocem ode na livadu. Tamo ni satora,ni muzike,ni djevojka, samo Hamo mrtav lezi sa tespihom u ruku. Hasan je nakon toga poludio

Jel dobra prica, nane kaze da je istinita i da se desila prije 2 genercije
Admin
Admin
Admin
Broj komentara : 828
Reputacija : 0
Join date : 2008-09-15
Godiste : 56
Mjesto : Deutschland

Character sheet
Igrice Igrice: 10
https://izacic.forumieren.com

Price o prikazama,nije za one sa slabim srcem !!! - Page 2 Empty Re: Price o prikazama,nije za one sa slabim srcem !!!

Wed Dec 24, 2008 1:41 am
U jednom selu negdje u Bosni !!!

Bilo je to jako davno u jednom selu negdje u Bosni u vremena kad su zivjeli age i kmetovi,,Bio jedan Aga kazu jako zaooo po imenu Mehmed ,,Aga,, i sve je svoje kmetove tako lose drzao ,nije im dao ni da jedu ni da piju,,cak ih je i dao izbicevati,za njeki njegov hir.Tako jednog jesenjeg dana doslo vrijeme zetve ,,pozele se njive psenice zlatne , kukuruz se pobrao ,,sva se zimnica sredila,,ali treba jos samljeti tu psenicu i kukuruz u jednoj Vodenjaci staroj koja je bila na samome potoku i na jednom ukletom mjestu,,,tako su se redali kmetovi iz dan u dan i noci u noc jedan za drugim ,,i polako ali sigurno mljeli sve to zito,,,Jedne tamne noci uz fenjer, vec polako dolazece zime jedan od kmetova po imenu Mujo dodje na red da ide da melje zito, mlad momak upravo osamnest ljeta napunijo,,,,pokupi on svojega dorata i polako mu natovari na ledja dvije vrece zita ,,i onako prica sa doratom,,,o doro,,moj doro,,ako ti je tesko ja cu ponijeti jednu vrecu tu tvoju,,,,a to cuje Mehmed,,aga pa odma zagalami i rece a sta ti hoces i kome ti to pricas kmete jedan slugo moja ,,,dorat je da nosi,,a sada evo i tebi jos jedna vreca po kazni da i ti nosis i do jutra moras sve to da sameljes ,,,jer inace ces da budes ,,bicevan,,a i naredicu mojim slugama da te ubiju i razapnu tamo vani ako to ne uradis,,, da svi znaju da se nesmije proturijeciti Mehmed-agi,to rece i nesta u svojim odajama medju svojim hanumama.Mujo je samo pogledao svoga dorata i polako uzeo jos jednu vrecu zita ,koju su mu druge sluge donijele i sebi natovario na ledja,,i polako je krenuo prema vodenici dok je noc vec bila pala,,,iduci tako polako razmisljao je o svome zivotu,,to mu je bilo dozvoljeno,,to mu aga nije mogo da uzme ,,ne ne,to aga ,,to mi nemozes uzeti,,tako je govorio sam sebi,, tako je isao dalje i dalje i sve dublje i dublje prema sumi i vodenici i na kraju je zaplakao,,,ne od straha sta ce aga uraditi od njegovoga zivota ,,ne,,nego od tuge,,jer je znao da nikada nije imao nikoga svoga,,ni oca ,ni majke,ni brata,ni sestre,,,nije nikad osjetio sta znaci biti voljen od jedne zene ili voljeti a osamnest godina mu je bilo vec.Isao je tako i samo cuo kako od njegovoga dorata se cuju kopita kako lupaju o zemju i o kamenje na tome sumskom putu,, i tako zamisljen nije ni primjetio da njeko ide pored njega i da ga posmatra , nije primjetio tu prelijepu djevojku u bjeloj haljini koja je isla pored njega i posmatrala ga svojim prelijepim i zalosnim ocima,,samo je odjednom osjetio neki njezni vjetar na svome licu i jednu toplotu koja mu je preko lica presla,,pogleedao je u tom pravcu od kuda je dosao taj tako mili i njemu lijepi vjetar koji ga je ispunjavao toplinom i radoscu,,,Kako je pogleedao vidio je tu lijepu djevojku,,tu ljepoticu koja mu je samo pokazivala rukom i rekla ,,dodji Mujo dodji,,Mujo je pogledao oko sebe i vidio je samo da je on sam,,nije znao kuda da ide ali je imao osjecaj da ga ta prelijepa djevojka ne zeli lose ,,kao onaj Mehmed-aga,,gledao je a ona djevojka mu je i dalje govorila Dodji,,Mujo i polako nestajala i daljini i u nekoj magli koja se pocela prostirati putem,,,Mujo je odlucio poci za djevojkom,,pustio je uzda od svopga dorata i samo reko ,,,doro moj cekaj me,,sacu ja doci nazad,,sacu ja doci,,i polako krenuo u pravcu onome gdje je jos uvjek cuo,,onaj lijepi glas,,,isao je tako isao i skrenuo duboko u sumu sa puta onoga ali je samo sada cuo kako neko kaze Mujoooooooooo,,,dobro nam dosoooooo,,,nije bio siguran dali su to rijeci bile ili samo vjetar koji mu je lice toplo milovao,,,malo je zastao i ponovo je cuooooo te rijeciii Mujoooooooooo,,,,dobro nam dosoooooooo,,pogledao je oko sebe malo bolje i u daljini vidio neki svjetlosti odasjaj ,,pa je polako krenuo prema tome isao ja kroz trnje i svu tu sumu prema svjetlosti toj koja ga je privlacila tako jako a u daljini se cuo samo glas Dodjiiiiiiiiiiiiiiiii ,,,Dodjiiiiiiiiiiiiiiii,,,Dodjiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii,,,,polako se je priblizavao tome njemu lijepome mjestu,toj staroj kucici ,,ali je zastao kad je vidio da su tu samo lijepe Djevojke koje su Hodale po avliji,okruzene sa cvjecem i pticama koje su se samo smijale ,,,i svoje prelijepe duge kose jedna drugoj plele,,Mujo je tako stojao i uzivajuci posmatraoo sve to,,, jer do sada u svome zivotu nikad nije vidio toliko lijepih djevojaka na jednom mjestu kao sada ovdje negdje u dubokoj sumi i u ovoj magli ,,,,,,,odjednom se je trzno,,, i osjetio na svome vratu nesto nesto tako lijepo i milo neki miris osjetio ,,,,,njemu nepoznati miris,,,pogledao je na stranu i vidio tu Djevojku koja mu je rekla,,,, Mujo dobro doso kuci,,,, evo sace doci tvoja majka,tvoj otac,tvoja sestra i tvoj brat,,,mujo je htjeo nesto reci,, ali nije islo,,, nije mogao ni jedne rijeci da izusti samo je pogledao u to prelijepo bice sa osmijehom na licu,,, i shvatio da je stigo na kraj svoga zivotnoga puta da je dosao u Dzenet i da ne zeli nikad vise da se vrati onome zlome Mehmed-agi,,,,

Autor Halilagic[/size]
Admin
Admin
Admin
Broj komentara : 828
Reputacija : 0
Join date : 2008-09-15
Godiste : 56
Mjesto : Deutschland

Character sheet
Igrice Igrice: 10
https://izacic.forumieren.com

Price o prikazama,nije za one sa slabim srcem !!! - Page 2 Empty Re: Price o prikazama,nije za one sa slabim srcem !!!

Thu Dec 25, 2008 4:57 pm
Smrt

Mrak,mrkli mrak!Neke oci potajno vrebaju svoj plijen.
Hladno je!Koraci su tupi u daljini.
Topot divljih konja se cuje.
Tko li je to?
Mozda uplasena srna zalutala u sumi ili tko zna tko bi to mogao biti.
Necije oci zure negdije daleko ispred mene,
Sto zele od mene?
Odjednom obuzme me strah,netko mi gusi dusu.
Boze,tko li je to?
Hej,povicem sto zuris u mene kao u bezivotno tijelo?
Nitko mi ne odgovara,ali me te oci neprestano gledaju.
Sto zele od mene?
Bojim se!Tjelom mi prolaze zmarci.
Povika:Izadji da ti vidim lice?
Vidio sam u mraku siluetu koja se polako priblizava,
a oci su postajale sve vece.
Boze!Tko bi to mogao biti?
Strah i bijes me u isti cas obuhvatise,
zelja u meni da pobjegnem bivala je sve veca,ali kada sam se pripremio
da pobijegnem ruka me hladna uhvati za rame.
Stani! Rece neko iza mene.Kud bjezis?
Znas li da mi vise ne mozes pobjeci jaca sam od tebe?
Okreni se i pogledaj me sada u oci i vidjet ćes ko sam.
Okrenuo sam se polako kao da se susreta bojim.
Da!Zar se i vi ne bi bojali?
TE SAM NOĆI SVOJOJ SMRTI PO PRVI PUT
POGLEDAO PRAVO U OČI:
EDO
EDO
Broj komentara : 83
Reputacija : 0
Join date : 2008-09-16
Mjesto : Graz

Character sheet
Igrice Igrice: 10

Price o prikazama,nije za one sa slabim srcem !!! - Page 2 Empty Re: Price o prikazama,nije za one sa slabim srcem !!!

Thu Dec 25, 2008 9:58 pm
Admin (citat):Prikaza

Godina cini mi se 1975 nisam siguran, a nije ni vazno. Kraj augusta,pocetak ljeta. Tog dana sam nakopao dosta glista i nekoliko rovaca i stavio u limenku u stvari povecu ispraznjenu konzervu. Pripremio sam pribor za pecanje i u predvecerje krenuo prema rijeci. Iz moje ulice jedan sokak je vodio do pruge, a dalje od pruge do rijeke obican poljski put. Presavsi to nadjoh se na obali koja se izdizala jedno cetiri, pet metara iznad rijeke.
Nije to obicna rijeka krivudala je i zavijala i sjecam se u skoli su nas ucili da su to meandri.
Njen tok je bio na mjestima brzaka, zestok pun zubora koji se utapao u velike, duboke i mirne tisake. Stajao sam tako na obali i razmisljao kud da krenem i odlucih da idem uzvodno kroz vrbak pa uz tisak do mjesta gdje rijeka iz brzaka prelazi u tisak jer su ta mjesta uvijek najbolja za pecanje. Sad sam isao puteljkom ili stazom koju su ugazili ribolovci, a protezao se kroz vrbak i dalje uz rijeku prateci njenu obalu. Isao sam pored tisaka znajuci da u njemu lezi dosta somova i sarana koji su preveliki da ih se upeca jer obicno kidaju najlon ili pak isprave udicu sto sam i sam dozivio nekoliko puta. Stigoh do mjesta ispod brzaka i obradovah se vidjevsi da nema nikog i da mogu tu zabacit i pecat. Sisavsi pod obalu zabacih svoje stapove , a imao sam ih tri sa po dvije udice. Sunce je zaslo i padao je mrak a s njim navalise komarci i kao da se jedan novi zivot budi zakreketase zabe, iz svojih rupa zaplivase bizamci. I riba iz tisaka dopliva i poce da se bucka po brzaku. Mrak je postajao sve gusci valjda je bila mijena jer nigdje mjeseca a tama mrkla. Naprezao sam oci, saginjao se da bih gledao u pravcu neba i tako primjetim ,a ulovio sam par pastrmki vec. S druge strane rijeke protezao se put prema obliznjem selu. Na njemu se najprije pojavi grupa biciklista da bi zatim grupice pjesaka takodjer prosle prema selu. Znao sam da su to radnici iz druge smjene i da je otprilike pola jedanaest. Bilo je vec dosta kasno ali riba je grizla i ostadoh jos malo. Malo pomalo postajalo je sve tise i riba je grizla sve rijedje. Bilo je to kako se kaze u narodu "gluho doba". Ribe ne grizu, zabe ne krekecu, a i komarci su se negdje povukli.
Povadih svoje udice pokupih ribu te krenem natrag onim istim ugazenim puteljkom koji u mrkloj noci jedva da sam mogao vidjet i vise sam pipao nogama hodajuci lagano. Mrak, tisina.
Koracam kroz noc zadovoljan ulovom i pomalo pospan. Dodjoh do vrbaka i samo njega da prodjem vec je lakse jer poslije je siroki poljski put. Prateci puteljak krocih u vrbak, dest koraka ili petnaest ne znam ni sam uglavnom nisam dosao ni do polovice vrbaka kad me nesto odize i baci na tlo na koje padoh potrbuske , docekavsi se na ruke. Cula se potmula tutnjava i osjetio sam podrhtavanje tla ispod sebe. Od stopala su mi se zmarci poput udara struje penjali uz noge, tijelo pa sve do glave a tu mi se svaka dlaka nakostrijesila i imao sam osjecaj da je svaka dlaka debela kao kolac. Poput munje mi kroz glavu prodjose sve one price o prikazama i vilinskim kolima kao i to da su se bas tu utopila dva djecaka prosle godine a ove se utopila zena iz susjedne ulice te pomislih ukleto mjesto. Nisam smio podignut glavu i pogledat oko sebe plaseci se sto cu vidjeti. Ucio sam sve sto sam znao no nista se nije desilo i tako sav ocajan lezao sam nepomicno znojeci se od straha. Iznenada utihnu tutnjava i tlo se smiri. Sav nekako opijen silnim strahom skocih da pobjegnem sto dalje no cim sam se pokrenuo opet bih bacen na tlo i potmula tutnjava kao i podrhtavanje tla se opet ponovi. Bio sam ocajan uvidjevsi da sam zarobljen od nekakve prikaze koju ne vidim ali koja je vrlo mocna. Osjecao sam srce u grlu i puls u sljepoocnicama. Uz potmulu tutnjavu koja je dolazila cuo sam i svoje vlastito srce kako bubnja. Razmisljao sam o pricama koje sam slusao o prikazama trazeci nekakav izlaz i nadu i sjetih se starci su pricali da kad pijetao kukurikne prikaze se povlace. To saznanje me ohrabri i ja se sav pretvorih u uho osluskujuci da zacujem taj spasonosni "kukuriku". Lezeci mirno i iscekujuci glasanje pijetla primjetih da je tutnjava ponovo prestala kao i podrhtavanje tla. Nisam se usudio ponovo pokusat pobjeci odlucih izdrzati do pijetlovog kukurikanja. Odjednom me presjece zvuk cuo sam prvo "njihiii", a zatim "tprrrr" trebalo mi je vremana da mozak razazna rzanje i frkcanje konja i odmah mi je bilo sve jasno. Digoh ruku u zrak i trazih na jednu pa na drugu stranu i napipah nategnut konop na koji je bio pripet konj na nocnoj ispasi. Polako se oglasih umirujucim glasom i pipajusi se izvukoh lagano puteljkom kroz vrbak. Iduci jos uvijek nekako omamljen i sokiran razmisljao sam kako se i konj uplasio jer me nije vidio a sigurno me jest osjetio te je zategao konop u namjeri da se udalji i pri tom uznemireno tapkao kopitama sto je izavalo onaj potmuli tutanj. Tlo je podrhtavalo od poskakivanja i topota uznemirenog konja. Da sam tad uspio pobjeci ne otkrivsi sto je to sto me srusilo, tutnjalo i treslo tlo tko zna kakvu bih sad pricu ispricao.

Ovo je istinita i osobno prozivljena prica.

cuvaj se Sudo pojesce te "BAKACA"
hahahaha

EDO
Admin
Admin
Admin
Broj komentara : 828
Reputacija : 0
Join date : 2008-09-15
Godiste : 56
Mjesto : Deutschland

Character sheet
Igrice Igrice: 10
https://izacic.forumieren.com

Price o prikazama,nije za one sa slabim srcem !!! - Page 2 Empty Re: Price o prikazama,nije za one sa slabim srcem !!!

Sat Dec 27, 2008 5:21 pm
Ovo sam cuo'Dama u ogledalu'...


-Jedna djevojka je imala momka koji je imao strasnu sudbinu (cjela porodica mu je misteriozno ubijena)nije ni sam znao kako i ko ih je ubio.Djevojka je cula pricu o 'Dami u ogledalu' koja kaze-'Ona djevojka koja uspije da u najmracnijoj prostoriji pred ogledalom saceka "Damu u ogledalu" i ne uplasi se,bice najljepsha djevojka na svijetu,a ako ne uspijee,Dama ce je uzeti sebi'
Naravno,djevojka je htjela to da uradi ali nije smjela sama.Uspjela ja da nagovori svog momka da to uradi sa njom,rekavsi mu da je to obicna igra.
I tako,zatvorili su se u mracno kupatilo bez prozora,i u potpunom mraku stali pred veliko ogledalo...
Djevojka je dugo gledala u ogledalo u kojem nije mogla videti ni sopstveni odraz lica.Sve je bilo crno.Njen momak i ona su se cvrsto drzali za ruke.Odjednom,u ogledalu je pocela da se pojavljuje zastrasujuca bijela haljina,isprljana krvlju.Zena u ogledalu krila je lice izgrebanim rukama a crna duga kosa joj je padala preko ramena i ruku.Iznenada je sklonila ruke sa lica i djevojka je jako vrisnula.Sve je opet postalo crno...
Momak je osjetio da vise ne drzi njenu ruku.Dozivao je i poceo plakati od straha ali nje nije bilo.Primjetio je njen odraz u ogledalu.Okrenuo se,ali ona nije bila iza njega.Bila je u ogledalu.On je glasno vrisnuo, i sa nogom razbio ogledalo iz kojeg je potekla krv i krenuo napolje da izadje,ali vrata nisu mogla da se otvore!!!Pao je u nesvjest...
Kada se probudio,lezao je u krvi.Pogledao je sebe i vidio da nije nigde povrijedjen-krv nije bila njegova.Nista nije osetjao,nije ga ni bilo briga.Ostao je sam na svijetu.izgubio je i onu zadnju osobu koju je volio i imao..
Vrata su bila sirom otvorena.Izasao je...
Po izlasku,uzeo je sliku njegove djevojke i njega na kojoj su bili zagrljeni i na pozadini slike napisao nesto a onda se vratio u ono isto kupatilo,uzeo komad ostrog stakla od razbijenog ogledala i isjekao sebi vene sad se je na podu pomjesala njegova krv i njena...
Na pozadini slike je bilo nacrtano samo srce,koje je posle njegove smrti postalo samo mrlja krvi...
Sponsored content

Price o prikazama,nije za one sa slabim srcem !!! - Page 2 Empty Re: Price o prikazama,nije za one sa slabim srcem !!!

Na vrh
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu