Izačić
Dobro nam dosli dragi posjetioci !! Zamoljavamo vas da se registrirate i na takav nacin pomognete u daljnjem radu naseg Portala..! Naravno registracija nije obavazna vec je na dobrovoljnoj bazi. Ako ipak ne zelite da se registrirate kliknite na---Do not display again-- zatvorite ovaj prozorcic i ostanite uz nas jer ima jako puno interesantnih tema koje su vam dostupne i bez registracije.Hvala na posjeti i ljepo Druzenje zeli vam Izy...

PS: ZA KORISTENJE NASEG CHATA KLIKNITE U NAVIGACIJI NA NATPIS "PORTAL"...

Lijepo druzenje zeli vam ADMIN naseg Foruma Izacic-Vikici..



Join the forum, it's quick and easy

Izačić
Dobro nam dosli dragi posjetioci !! Zamoljavamo vas da se registrirate i na takav nacin pomognete u daljnjem radu naseg Portala..! Naravno registracija nije obavazna vec je na dobrovoljnoj bazi. Ako ipak ne zelite da se registrirate kliknite na---Do not display again-- zatvorite ovaj prozorcic i ostanite uz nas jer ima jako puno interesantnih tema koje su vam dostupne i bez registracije.Hvala na posjeti i ljepo Druzenje zeli vam Izy...

PS: ZA KORISTENJE NASEG CHATA KLIKNITE U NAVIGACIJI NA NATPIS "PORTAL"...

Lijepo druzenje zeli vam ADMIN naseg Foruma Izacic-Vikici..


Izačić
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
DOBRO NAM DOSLI !! VI SE NALAZITE NA FORUMU IZACIC ! NA NASEM FORUMU MOZETE DA SLUSATE NAS RADIO IZACIC ISTO TAKO DA KORISTITE CHAT ILI JEDNOSTAVNO DA SE UKLJUCITE U DISKUSIJE KOJE SE VODE NA FORUMU ! PS : AKO NAS RADIO NE STARTA AUTOMATSKI MOZETE MANUELNO DA UKLJUCITE SA KLIKOM NA PLAY NA PLAYERU !!

Go down
Admin
Admin
Admin
Broj komentara : 828
Reputacija : 0
Join date : 2008-09-15
Godiste : 56
Mjesto : Deutschland

Character sheet
Igrice Igrice: 10
https://izacic.forumieren.com

Asim Brkan Empty Asim Brkan

Sat Sep 13, 2014 11:00 pm
Asim Brkan Asim_brkan

Uprkos ogromnom potencijalu, nije se dovoljno dugo zadržao na vrhu. Započeo je karijeru 1975., i za vrijeme svog vrhunca (1978-1984) bio je jedna od najvećih zvijezda u bivšoj Jugoslaviji - prodavajući milione kopija i primajući priznanje od javnosti i kritike. Njegovi su velike hitovi: Jednom sam i ja volio,Najljepšu haljinu večeras obuci, Ko je majko onaj čovjek, Ljubavi vladaju svijetom, Ne ruši mi sreću nepoznata ženo, Ema , i tako dalje ...

Na početku karijere je potpisao ugovor sa najvećom diskografskom kućom kod nas, zagrebačkim "Jugotonom". Nekoliko godina kasnije, Brkan se seli u Beograd i nastavlja snimati za "PGP RTB", drugog najvećeg diskografa u Jugoslaviji. Radio je sa mnogim poznatim pjevačima i kompozitorima, među kojima se ističu: Zoran Kalezić, Miroslav Ilić, Marinko Rokvić, Aco Stepić, Boki Milošević, Ljubo Keselj, Sanja Ilić, Rade Vučković, Milutin Popović - Zahar i drugi. Brkan je postigao najveći uspjeh u Srbiji, ali je bio veoma popularan u cijeloj zemlji. Pored njegovih komercijalnih pjesama, pamti se kao izvanredan izvođač tradicionalne bosanske pjesme sevdalinke. Njegove interpretacije Sjetuje moje majke i Iz kamena voda tekla su uvrsštene u Antologiju BH sevdaha. Također snima za nacionalne radiotelevizijske kuće u Sarajevu i Beogradu, kompozicije legendi sevdaha kao što su: Jozo Penava, Jovica Petković, Mijat Božović i Ismet Alajbegović - Serbo. Brkan je nastupao na mnogim istaknutim muzičkim festivalima diljem zemlje, često primajući visoke nagrade. Gotovo cijelu karijeru je proveo u Beogradu.

Početkom rata na prostoru bivše Jugoslavije Brkan napušta Beograd i odlazi sa svojom porodicom u Holandiju, a kasnije i u Njemačku. Teško prihvata nove tendencije na sceni, uključujući turbo-folk i opšti haos na estradi, tako da se po povratku u Bosnu ujedno i povlači sa scene 1996. Publika će ga pamtiti kao pjevač jedinstvenog glasa i tople, lirske interpretacije.

Godine 2009., tri desetljeća nakon izlaska najveće hit pjesme "Jednom sam i ja volio", Brkan se ipak vraća muzici. Njegova matična izdačka kuća, PGP iz Beograda, objavila je kompilaciju sa pjesmama od 1976. do 1990. godine. U istoj godini je snimio niz sevdalinki za Muzičku produkciju BHRT. Nekoliko sedmnica nakon što je objavljen album, u emisiji Radio televizije Srbija, Brkan je nakon skoro 13 godina ponovo i zapjevao uživo.


Zanimljivosti

U vrijeme života u Beogradu, novinari su mu dali nadimak "Grof od Kalinića",zbog njegovog otmjenog odijevanja i ponašanja.
Tokom svoje karijere nikada nije pjevao na vjenčanjima, jer, kako je rekao, mora postojati razlika između radio, TV pjevača i lokalnog zabavljača.
Jednom, na večeri u hotelu "Slavija" skinuo je periku sa glave Šabana Šaulića, uzrokujući veliki smijeh među gostima.
Kad je imao 18 godina frizerski salon iz Novog Sada ponudio mu je posao modela, on je prihvatio, ali je radio samo za 5 mjeseci.
U 1981. dok je pjevao u koncertnoj dvorana Gripe u Splitu, Tereza Kesovija se pridružila na sceni kako bi zajedno otpjevali "Jednom sam i ja volio".[citat potreban]
Kada je za bosanski nacionalni arhiv pjevao sevdalinku "Sjetuje me majka", muzički stručnjak i profesor sarajevske Muzičke akademije, Edin Pandur, rekao je kako je Brkanova izvedba te pjesma bolja čak i od one Safeta Isovića.

Diskografija
Singlice

Tvoje oči garave - Jugoton
Ne ruši mi sreću, nepoznata ženo! - Jugoton , 1978
Jednom sam i ja volio - Jugoton, 1979
Vladaju ljubavi svijetom - Jugoton, 1980

Albumi

Voli me, grli me - Jugoton, 1981
Najljepsu haljinu veceras obuci - PGP, 1982
Majko, prijatelju moj - PGP, 1984
Ema - PGP, 1985
Jos me ima! - PGP, 1989
I tako idu dani - PGP, 1990
Zlata - In Takt Records , 1996
Best of - PGP, 2009


Izbor sevdalinki

Sjetuje me majka
Iz kamena voda tekla
Cudna jada od Mostara grada
Mujo kuje
Jednog divnog dana u Mostaru gradu
Puknute strune
Za tebe sam vezan grade
Basca od jasmina


Na vrh
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu