Dobro nam dosli dragi posjetioci !! Zamoljavamo vas da se registrirate i na takav nacin pomognete u daljnjem radu naseg Portala..! Naravno registracija nije obavazna vec je na dobrovoljnoj bazi. Ako ipak ne zelite da se registrirate kliknite na---Do not display again-- zatvorite ovaj prozorcic i ostanite uz nas jer ima jako puno interesantnih tema koje su vam dostupne i bez registracije.Hvala na posjeti i ljepo Druzenje zeli vam Izy...

PS: ZA KORISTENJE NASEG CHATA KLIKNITE U NAVIGACIJI NA NATPIS "PORTAL"...

Join the forum, it's quick and easy

Izačić

Izačić
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
DOBRO NAM DOSLI !! VI SE NALAZITE NA FORUMU IZACIC ! NA NASEM FORUMU MOZETE DA SLUSATE NAS RADIO IZACIC ISTO TAKO DA KORISTITE CHAT ILI JEDNOSTAVNO DA SE UKLJUCITE U DISKUSIJE KOJE SE VODE NA FORUMU ! PS : AKO NAS RADIO NE STARTA AUTOMATSKI MOZETE MANUELNO DA UKLJUCITE SA KLIKOM NA PLAY NA PLAYERU !!

Tue Sep 09, 2014 11:30 pm
Željeli su igrati za poginule rudare i njihove porodice i makar malo ublažiti tugu nakon tragedije u Raspotočju, ali umjesto toga, raštimani “Zmajevi” sinoć su na otvaranju kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2016. godine u Francuskoj prosuli prve bodove.

U predstavi koja nije ličila na izvedbu jednog učesnika Mundijala, selekcija BiH dozvolila je Kipru da s Bilinog polja odnese sva tri boda, mada smo joj rano postigli gol, te u finišu imali priliku da udarcem iz penala makar spasimo jedan bod. Jednostavno, ništa nam nije išlo. Kao da nije bilo suđeno da pobijedimo.

Selektor Safet Sušić iznenadio je početnom postavom, jer su od prve minute zaigrali novopečeni reprezentativac Sanjin Prcić i Tino Sven Sušić. Zadnju liniju popunio je stoperskim parom Toni Šunjić i Ermin Bičakčić, desno je stavio Avdiju Vršajevića, a lijevo ofanzivnog Senada Lulića. U veznom redu su osim Prcića i Sušića bili još Muhamed Bešić i Miralem Pjanić, a u napadu je zaigrao ubojiti tandem Vedad Ibišević i Edin Džeko.

Strahovali smo nas kiparska odbrana ne bude dugo mučila i držala bez pogotka, ali ispostavilo se, bez potrebe, jer je Bilino polje već u 6. minuti slavilo gol. Avdija Vršajević centrirao je s desne strane, a Ibišević nas je udarcem glavom s vrha peterca doveo u vodstvo.

Nakon toga, diktirali smo igru, ali nove izgledne prilike nije bilo dugo. Niti na jednoj strani.

U 10. minuti Edin Džeko je pokušao dva puta, lijevom, pa desnom nogom, ali oba puta neprecizno. Uslijedio je udarac Prcića koji je Antonis Georgilides zaustavio.

Kako je prvo poluvrijeme odmicalo, tako su Kiprani bili sve ravnopravniji. Nakon nekoliko poluprilika, u 29. su imali jednu jako dobru. Efstatios Aloneftis je izveo slobodan udarac sa 20-ak metara, a Asmir Begović je odličnom intervencijom izvadio loptu iz rašlji .

U 40. minuti, iz dva uzastopna kornera, Ermin Bičakčić i Edin Džeko bili su neprecizni, a onda je uslijedila kazna. Iz prve ozbiljne akcije, Kipar je izjednačio. Usamljeni Aloneftis je ubacio s lijeve strane, a Demetris Hristofi je iskoristio nezainterovanost naših stopera i udarcem glavom sa pet metara matirao neodličnog i zakašnjelog Begovića.

Gol je dao krila Kipranima. Na samom početku drugog poluvremena, opasno su zaprijetili iz dva kontranapada, ali srećom, odbranili smo se i nakon toga krenuli po novi gol. U potpunosti smo preuzeli inicijativu, diktirali igru, ali nisu to bili oni “Zmajevi” na koje smo navikli. Previše smo griješili i igrali nepovezano i u grču. Nije bilo ideje kako probiti odbranu Kipra. Nismo mogli niti stvoriti priliku. U jeku naših neorganizovanih napada, Kiprani su u 73. minuti izveli školsku kontru nakon kojeg je Hristofi sam izbio pred Begovića i postigao svoj drugi pogodak.

Nakon tog trenutka, bilo je jasno da povratka nema. Bezglavo smo napadali, ali gola nije bilo. U 81. minuti Bešić je nakon lijepog dodavanja Ibiševića, pogodio prečku, a u 90. Pjanić nije realizirao penal, koji mu je gostujući golman dbranio.

Na portalu "Dnevnog avaza" uživo se mogli pratiti najbitnije momente utakmice u Zenici.

95' Slavlje igrača Kipra u Zenici. Završena je utakmica na Bilinom polju 1:2. Katastrofalna igra Zmajeva!

90' Igrat će se pet minuta produžetka na Bilinom polju

89' Jedanaesterac za Zmajeve. Giorgallides brani šut Miralema Pjanića. Katastrofa Zmajeva!

85' Pet minuta do kraja utakmice u Zenici. Kipar i dalje vodi rezultatom 1:2. Zmajevi pokušavaju, ali se Kiprani odlično brane

81' Muhamed Bešić pogađa prečku nakon sjajne akcije Zmajeva. Velika šansa za našu reprezentaciju

76’ Kapiten Zmajeva Edin Džeko nije uspio uhvatiti centaršut saigrača, lopta odlazi u gol aut

75’ Vedad Ibišević je zaprijetio, ali ponovo bez konkretne završnice. Očajna igra reprezentacije BiH

73’ GOL Christofi pogađa za 1:2. Muk na Bilinom polju

70’ Muhamed Bešić dobro šutira s preko 20 metara, ali lopta ide preko gola Kipra

66’ Laban je požutio kod Kipra nakon što je oborio Harisa Medunjanina na 20 metara od gola. Miralem Pjanić je uputio centaršut iz slobodnog udarca, ali odbrana Kipra izbacuje loptu ispred svog gola.

65’ Bez velikih prilika i dobrih akcija za reprezentaciju Bosne i Hercegovine.

60’ Dvostruka izmjena u reprezentaciji BiH. Ulaze Izet Hajrović i Haris Medunjanin, a iz igre izlaze Sanjin Prcić i Tino Sven Sušić

56’ Bez promjene rezultata u nastavku susreta. Miralem Pjanić je imao polupriliku, ali nije uspio zatresti mrežu Kipra.

55’ Četvrti korner za Kipar. Naši igrači su izbacili loptu iz šesnaesterca

52’ "Hoćemo pobjedu, hoćemo pobjedu" ori na stadionu u Zenici. Naši reprezentativci imaju loptu u svom posjedu, ali i dalje bez velike opasnosti po gol Kipra

51’ Korner za Zmajeve. Džeko je dobio vazdušni duel i šutirao glavom pored gola Kipra

48’ Igrači Kipra napadaju na gol reprezentacije BiH. Loša igra Zmajeva na otvaranju drugog poluvremena. Zvižduci sa tribina na Bilinom polju

46’ Počelo je drugo poluvrijeme na Bilinom polju. Sretno Zmajevi u nastavku utakmice

45’ Završeno je prvo poluvrijeme utakmice u Zenici. Poveli smo golom Ibiševića, a Kipar je izjednačio u finišu prvog poluvremena

BiH -Kipar 1:2 Reprez10

45’ GOOL Christofi pogađa za 1:1. Slaba intervencija Asmira Begovića i Kiprani postižu gol za izjednačenje.

41’ Pjanić ponovo ubacuje, pokušaj Džeke izbačen u korner. Nakon novog ubačaja, ponovo je Džeko glavom neprecizan.

40’ Pet minuta do kraja prvog poluvremena. Avdija Vršajević je sjajno ubacio u šesnaesterac, ali odbrana Kipra izbacuje loptu u korner. Ermin Bičakčić je zaprijetio glavom, a nakon toga i Edin Džeko.

34’ Nakon fenomenalne požrtvovanosti na terenu stadionom Bilino polje ori: Muhamed Bešić, Muhamed Bešić! Naši fudbaleri imaju više loptu u posjedu.

29’ Sjajna intervencija Asmira Begovića nakon šuta Aloneftisa. Ohrabrili su se igrači Kipra nakon tri uzastopna napada

27’ Sanjin Prcić je dobio žuti karton zbog igranja rukom. Slobodan udarac za Kipar s 20 metara.

23’ Makridis pokušao proći po desnoj strani, ali je tu odlično intervenisao Muhamed Bešić. U narednoj akciji dosuđen je offside za Kiprane

19’ Dobar prodor Tin Sven Sušića po desnoj strani. Uposlio je Edina Džeku koju je šutirao pored gola Kipra. Bh. navijači prave odličnu atmosferu na Bilinom polju

17’ Muhamed Bešić šutira na gol Kipra s oko 20 metara, ali dobro interveniše Giorgallides

15’ Sanjin Prcić je dobro šutirao, ali golman gostiju dobro brani. Korner iz kojeg nije bilo opasnosti za reprezentaciju Kipra. Zmajevi imaju terensku inicijativu

540f58c8-a838-4bd8-9eec-36c4b0765237-bih9-718x446

12’ Muhamed Bešić je uputio jednu loptu Pjaniću, ali Rome je ne prihvaća na najbolji mogući način

10’ Reprezentacija BiH potpuno kontroliše igru na Bilinom polju. Sjajan šut Edina Džeke s oko 25 metara, ali lopta odlazi pored gola. Fenomenalnu atmosferu prave navijači Bosne i Hercegovine

6’ GOOOOOOOOOOOOOOOOOL Vedad Ibišević je pogodio mrežu Kipra. Avdija Vršajević je ubacio s desne strane, a Ibišević glavom pogađa za vodstvo naše selekcije.
3’ Prvi korner na utakmici za Kipar. Edin Džeko je izbacio loptu iz našeg šesnaesterca

1’ Počela je utakmica na Bilinom polju u Zenici. Avdija Vršajević je ubacio loptu u šesnaesterac Kipra, a Edin Džeko šutira glavom pored gola