Izačić
Dobro nam dosli dragi posjetioci !! Zamoljavamo vas da se registrirate i na takav nacin pomognete u daljnjem radu naseg Portala..! Naravno registracija nije obavazna vec je na dobrovoljnoj bazi. Ako ipak ne zelite da se registrirate kliknite na---Do not display again-- zatvorite ovaj prozorcic i ostanite uz nas jer ima jako puno interesantnih tema koje su vam dostupne i bez registracije.Hvala na posjeti i ljepo Druzenje zeli vam Izy...

PS: ZA KORISTENJE NASEG CHATA KLIKNITE U NAVIGACIJI NA NATPIS "PORTAL"...

Lijepo druzenje zeli vam ADMIN naseg Foruma Izacic-Vikici..



Join the forum, it's quick and easy

Izačić
Dobro nam dosli dragi posjetioci !! Zamoljavamo vas da se registrirate i na takav nacin pomognete u daljnjem radu naseg Portala..! Naravno registracija nije obavazna vec je na dobrovoljnoj bazi. Ako ipak ne zelite da se registrirate kliknite na---Do not display again-- zatvorite ovaj prozorcic i ostanite uz nas jer ima jako puno interesantnih tema koje su vam dostupne i bez registracije.Hvala na posjeti i ljepo Druzenje zeli vam Izy...

PS: ZA KORISTENJE NASEG CHATA KLIKNITE U NAVIGACIJI NA NATPIS "PORTAL"...

Lijepo druzenje zeli vam ADMIN naseg Foruma Izacic-Vikici..


Izačić
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
DOBRO NAM DOSLI !! VI SE NALAZITE NA FORUMU IZACIC ! NA NASEM FORUMU MOZETE DA SLUSATE NAS RADIO IZACIC ISTO TAKO DA KORISTITE CHAT ILI JEDNOSTAVNO DA SE UKLJUCITE U DISKUSIJE KOJE SE VODE NA FORUMU ! PS : AKO NAS RADIO NE STARTA AUTOMATSKI MOZETE MANUELNO DA UKLJUCITE SA KLIKOM NA PLAY NA PLAYERU !!

Go down
waki
waki
Broj komentara : 29
Reputacija : 1
Join date : 2009-06-22
Mjesto : Austrija

allah - STA ALLAH DAJE  Empty STA ALLAH DAJE

Tue Jun 29, 2010 5:52 pm
allah - STA ALLAH DAJE  Lizzie-jede-non-stop_313x220n_316542

Lizzie Velasquez (21) ima poremećaj zbog kojeg u tijelu gotovo da i nema masnoća. Iako unosi do 8.000 kalorija na dan, ne može se udebljati.
Velasquez (21) iz Teksasa teži samo 25 kilograma iako dnevno pojede do 60 manjih obroka. Zbog rijetkog poremećaja kojeg ima svega troje ljudi na svijetu, Lizzie se ne može pomaknuti sa težine 8-godišnjeg djeteta. U prosjeku pojede nešto svakih 15 minuta, dnevno unese između 5.000 i 8.000 kalorija na dan, no nikada nije težila više od 27 kilograma.
- Važem se redovno i ako dobijem samo pola kilograma, sretna sam. Jedem male porcije čipsa, pizze, čokolade, piletine, kolača, krafni cijeli dan, pa se prilično uzrujam ako netko kaže da sam anoreksična - kaže Lizzie koja je visoka 157 centimetara. Rodila se četiri tjedna prerano sa svega 1190 grama, a liječnici su tek naknadno otkrili kako je u utrobi njene majke bila minimalna količina plodne vode.
- Rekli su da nemaju pojma kako je preživjela. Rekli su da neće moći govoriti, hodati ni normalno živjeti. Morali smo kupovati odjeću za lutke jer joj je sva dječja odjeća bila prevelika - kaže mama Rita (45) koja sa suprugom Lupeom (44) ima još dvoje djece. Chris (12) i Marina (15) su prosječne visine i težine.
Unatoč prognozama, Lizzijine kosti, unutarnji organi i mozak normalno su se razvili, no uvijek je bila sitne građe. Cijeli život je po bolnicama, dva puta je gotovo umrla zbog puknuća slijepog crijeva i jer joj se krvne stanice nisu normalno dijelile, no liječnici još ne znaju što joj je. S četiri godine, desno oko koje je nekada bilo smeđe, promijenilo je boju u plavo. Oslijepila je, no ni tome ne znaju uzrok.

Savjetovali su joj da jede puno masnoća, šećera i ugljikohidrata, tako da Lizzie sada hranu nosi u torbi gdje god da pođe, a ima i zalihu ispod kreveta. U srednjoj školi stekla je prijatelje i počela prihvaćati svoj izgled.Pomislila sam; ovo sam ja. Prihvati to ili nemoj - kaže pozitivna Lizzie.

Lizzie odnedavno sudjeluje u genetskoj studiji profesora Abhimanyuja Garga. On vjeruje da Lizzie ima sindrom zbog kojeg ubrzano stari te gubi masnoće iz tijela.
- Ne možemo joj predvidjeti budućnost, no Lizzie ima sreće da ima zdrave zube, organe i kosti, tako da su joj izgledi dobri - rekao je Garg. Lizzie ne pije lijekove, samo vitamine i željezo.
- Sretna sam ovakva, ovaj sindrom me je učinio osobom kakva jesam - kaže Lizzie koja želi putovati svijetom, bodriti ljude i pokazati im da se sa pozitivnim stavom sve može prebroditi

28.06.2010. | Piše: Magdalena MucićLizzie
Na vrh
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu