Dobro nam dosli dragi posjetioci !! Zamoljavamo vas da se registrirate i na takav nacin pomognete u daljnjem radu naseg Portala..! Naravno registracija nije obavazna vec je na dobrovoljnoj bazi. Ako ipak ne zelite da se registrirate kliknite na---Do not display again-- zatvorite ovaj prozorcic i ostanite uz nas jer ima jako puno interesantnih tema koje su vam dostupne i bez registracije.Hvala na posjeti i ljepo Druzenje zeli vam Izy...

PS: ZA KORISTENJE NASEG CHATA KLIKNITE U NAVIGACIJI NA NATPIS "PORTAL"...

Join the forum, it's quick and easy

Izačić

Izačić
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
DOBRO NAM DOSLI !! VI SE NALAZITE NA FORUMU IZACIC ! NA NASEM FORUMU MOZETE DA SLUSATE NAS RADIO IZACIC ISTO TAKO DA KORISTITE CHAT ILI JEDNOSTAVNO DA SE UKLJUCITE U DISKUSIJE KOJE SE VODE NA FORUMU ! PS : AKO NAS RADIO NE STARTA AUTOMATSKI MOZETE MANUELNO DA UKLJUCITE SA KLIKOM NA PLAY NA PLAYERU !!

Igrice Igrice: 10

"Mi nismo Bogovi. Da, i mi griješimo." Empty "Mi nismo Bogovi. Da, i mi griješimo."

Sun Jun 20, 2010 2:39 pm
"Mi nismo Bogovi. Da, i mi griješimo."

Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift: Sudije rade pod velikim pritiskomPrije četiri godine je nogometni magazin „11 prijatelja“ izdao ediciju DVD-a sa dokumentarnim filmovima o nogometu. Edicija je oduševila ljubitelje ovog sporta. U jednom od tih filmova tematizira se posao sudija.

„Mi nismo Bogovi, pravimo greške. Da. Pravimo greške. Žao mi je.“ Nogometni sudija Massimo Busacca izvinjava se na ovaj način grčkim igračima na kraju utakmice. On je previdio ofsajd poziciju jednog švedskog igrača koji je dao gol. Na svu sreću su Šveđani pobijedili sa 2:0 jer bi u protivnom, gol postignut iz ofsajd pozicije bio presudan. Ova situacija međutim ukazuje pod kakvim pritiskom se sudije nalaze. Belgijski režiseri Yves Hinant i Jean Libon su tokom Evropskog nogometnog prvenstva bili uvijek prisutni: prije utakmice u kabini kada su se sudije zagrijavale ili se krstile, na terenu kada su se putem head seta sporazumjevale, a posebno poslije, kada su predstavnici UEFA-e vršili analizu.

Sporne odluke

Bildunterschrift: Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift: Nisu rijetki ni napadi sudija na fanoveSpornih odluka zapravo uvijek ima: naprimjer kada je Manuel Mejuto sudio u utakmici između Austrije i Njemačke i selektorima Josefu Hickersbergeru i Joachimu Loewu dao crvene kartone zato što su se posvađali. „Mejuto je mogao prići bliže jer je odluku donio sa prevelike udaljenosti. Možda bi se njih dvojica u međuvremenu i rukovala. Mejuto je mogao reći: u redu, u narednih deset minuta vas ne želim vidjeti ali želim s vama razgovarati u poluvremenu.“

U filmu se također jasno vidi da pogrešne odluke sa sobom mogu donijeti i teške posljedice: Kada je engleski sudija Howard Webb u utakmici između Austrije i Poljske u 94. minuti presudio jedanaesterac, iz Poljske je počeo dobijati prijetnje smrću. Na internetu su objavljivane foto montaže koje Howarda Webba pokazuju zajedno sa Adolfom Hitlerom.

Film jasno pokazuje koliko truda se mora uložiti da bi se postao dobrim sudijom, ali isto tako pokazuje i kolika je sudijska radost kada tokom utakmice ne naprave grešku

"Mi nismo Bogovi. Da, i mi griješimo." 0,,2582013_1,00
Admin
Admin
Admin

"Mi nismo Bogovi. Da, i mi griješimo." Empty Re: "Mi nismo Bogovi. Da, i mi griješimo."

Mon Jun 21, 2010 8:56 pm
Da upravo se dokazala i ta cinjenica na utakmici izmedju Brazila-Obala slonovace kad je igrac igro cak dva puta rukom i dao gol a sudija je to dozvolio bas sramotno,,,ali istinito,,!!